Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Birra është e mirë për të rënë në peshë User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Birra është e mirë për të rënë në peshë User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Birra është e mirë për të rënë në peshë

Shko poshtë

Birra është e mirë për të rënë në peshë Empty Birra është e mirë për të rënë në peshë

Mesazh nga Juѕт٠ Tue Jan 11, 2011 11:32 am

Birra është e mirë për të rënë në peshë Birra-263x300

Për të humbur kilogramët e tepërt, birra është më e mirë se vera. Kjo është pikëpamja e “Campaign for Real Ale”, (CAMRA) organizuar në Angli dedikuar promovimit të birrës.

Si fillim ekipi i CAMRA ka krahasuar birrën dhe verën.Sipas studiuesve, duke pirë një gotë birrë në ditë mund të humben 4,5 kile në një vit në krahasim me të njëjtën sasi të barabartë vere të bardhë.

Dallimi është në përmbajtje: një gotë verë e bardhë prej 175 ml përmban 131 kalori, kundrejt 85 kalorive që përmban një krikëll birrë prej 284 ml. Ndërsa një gotë verë e kuqe 175 ml përmban 119 kalori.

Diferenca bëhet me e qartë, nëse marrim në konsideratë pijet alkolike 275 mililitra, të cilat ofrojnë mesetarisht 179 kalorish.

Pra, sipas CAMRA duke pirë birrë dhe duke marrë më pak alkol bie më lehtë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi