Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Rusët skalitën mrekulli në akull  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Rusët skalitën mrekulli në akull  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusët skalitën mrekulli në akull

Shko poshtë

Rusët skalitën mrekulli në akull  Empty Rusët skalitën mrekulli në akull

Mesazh nga Juѕт٠ Tue Jan 04, 2011 12:03 am

Rusët skalitën mrekulli në akull  F.1230230650275_m

Qyteti verior rus Murmansk të mërkurën ishte nikoqir i xhiros së parë të kampionatit në skalitjen e skulpturave prej akulli

Në të morën pjesë dhjetë skulptorë nga vende të ndryshme të Rusisë, ndërsa pas disa xhirove do të organizohet edhe Grand Prix në punimin e skulpturave prej akulli.

Festivale të tilla mbahen çdo vit në mbarë botën, në Kanada, SHBA, Kinë, Francë, Irlandë, Japoni, Suedi, Belgjikë, Filipine, Rusi e vende të tjera.

Gara më e madhe e skulpturave të akullit do të mbahet më 22 janar deri më 27 shkurt në Alaskë ku do të marrin pjesë rreth 70 ekipe nga mbarë bota. Pasi ky është viti i 22 me radhë që Alaska është nikoqire e kësaj gare priten të marrin pjesë rreth 50.000 vizitorë.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi