Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi

Shko poshtë

Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi   Empty Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Sep 25, 2011 12:17 am

Duhanpirja në filma i nxit të rinjtë për këtë shprehi

Tinejxherët të cilët shikojnë filma, ku aktorët kryesorë konsumojnë duhan, ka gjasa reale që ta pranojnë këtë shprehi jo të shëndetshme.
Ekspertët në Britani të Madhe kanë ardhur në përfundim se ekziston kjo lidhshmëri, pasi kanë anketuar 5.000 të rinj 15-vjeçarë.
Ky zbulim duhet t’i nxisë ligjvënësit të ndryshojnë pragun censorik duke bërë që në filmat ku pihet duhani të vendoset shenja se nuk rekomandohen nën moshën 18-vjeçare.
Hulumtimi ka analizuar ndikimin potencial të 360 filmave më të popullarizuar ndërmjet viteve 2001 dhe 2005, duke përfshirë edhe filmat, si “Spiderman", "Bridget Jones", "The Matrix" etj.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi