Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Femrat e lindura në korrik, janë më pak pjellore   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat e lindura në korrik, janë më pak pjellore

Shko poshtë

Femrat e lindura në korrik, janë më pak pjellore   Empty Femrat e lindura në korrik, janë më pak pjellore

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Feb 26, 2011 3:30 pm

Femrat e lindura në korrik, janë më pak pjellore

Muaji kur ka lindur një grua, duket se ndikon me një farë mënyre, në lindshmërinë e mëvonshme të saj.
Sipas një studimi të ri shkencor austriak, femrat që kanë lindur në verë, kanë tendencë të kenë më pak fëmijë në jetën e tyre, sesa gratë e lindura në stinët e tjera.
Kërkimi i Susan Huber e Universitetit të Vjenës, ka përdorur statistikat që arrijnë deri më 1967 dhe ka gjetur se ato femra që kanë lindur në korrik, kanë lindur fëmijë mesatarisht 13% më pak, në krahasim me ato të lindura në muajin dhjetor.
Kuriozitet është që studiuesit studiuan të dhëna edhe në një tjetër hemisferë, Zelandën e Re, dhe zbuluan se aty ka pikërisht efektin e kundërt.
Nga ana tjetër, studiuesit austriakë gjetën se femrat vietnameze që kanë lindur në korrik, sezonin me shi, janë më pjellore se ato të lindura në sezonin e thatë, në janar.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi