Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Zëvendësimi i gjalpit me margarinë mund ta dëmtojë shëndetin User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zëvendësimi i gjalpit me margarinë mund ta dëmtojë shëndetin

Shko poshtë

Zëvendësimi i gjalpit me margarinë mund ta dëmtojë shëndetin Empty Zëvendësimi i gjalpit me margarinë mund ta dëmtojë shëndetin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Feb 10, 2013 4:11 am

Zëvendësimi i gjalpit me margarinë mund ta dëmtojë shëndetin 110

Meshkujt të cilët hanë margarinë në vend të gjalpit, ka gjasa që të jenë më të rrezikuar nga sëmurjet e zemrës.
Një studim i ri është publikuar në SHBA e në të kanë marrë pjesë meshkujt të cilët kishin pësuar sulm në zemër ose të cilët vuajnë nga angjina. Gjysma e tyre është këshilluar që ta reduktojnë konsumimin e yndyrave të kafshëve dhe të përdorin vaj bimësh dhe margarinë.
Rezultatet kanë treguar se njerëzit që kanë ngrënë ato produkte kanë pasur pothuajse dy herë më shumë shanse që të vdesin nga të gjithë shkaktarët, duke përfshirë edhe sëmundjet e zemrës.
Një grup hulumtuesish kritikon përdorimin e margarinës dhe vajrave të bimëve, duke thënë se në to ka substanca kimike të cilat sjellin deri te sëmundjet e zemrës. Një grup tjetër ekspertësh megjithatë e vë në diskutim këtë studim, duke thënë se nuk është mjaftueshëm e hollësishme.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi