Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Asgjë pa pushim   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Asgjë pa pushim

Shko poshtë

Asgjë pa pushim   Empty Asgjë pa pushim

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Jun 15, 2012 8:24 pm

Asgjë pa pushim

Problemi i përbashkët i shumicës së njerëzve është stresi. Përballja me stresin përcakton efikasitetin në punë, në shtëpi, shëndetin fizik dhe mental.
Ekspertët kanë vërejtur se personat me stres, androgjenët i shndërrojnë në testosteron, edhe te meshkujt edhe te femrat. Kjo rezulton me punë të tepruar të gjëndrave dhjamore.
Në këtë mënyrë, lëkura në fytyrë është më e yndyrshme, ndërsa pjesët tjera të trupit mbesin më të thata dhe të dehidruara. Prandaj, pushimi është i nevojshëm.
Pushimi i rregullt nënkupton gjashtë deri në tetë orë gjumë të mirë çdo 24 orë, që mes tjerash do të ndikojë edhe në ripërtëritjen e lëkurës.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi