Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Hidheni cigaren sot!   User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Hidheni cigaren sot!

Shko poshtë

Hidheni cigaren sot!   Empty Hidheni cigaren sot!

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun May 27, 2012 8:56 pm

Hidheni cigaren sot!

Nëse planifikimi juaj për ndërprerjen e pirjes së duhanit ka dështuar, provoni që këtë shprehi të keqe ta bëni që në këtë moment!
Studimi i bërë në British Medical Journal ka zbuluar se tentimet e paplanifikuara për ndërprerje kanë më shumë gjasa për të pasur sukses sesa ato të planifikuarat. Mbi 1900 duhanxhinj dhe ish-duhanxhinj në Angli i kanë plotësuar anketat lidhur me përpjekjen për të ndërprerë këtë shprehi të dëmshme në gjashtë muajt e fundit.
Gati gjysma nuk kanë bërë kurrfarë planifikimi dhe për habi - kanë pasur sukses.
Shkencëtarët thonë se kjo nuk do të thotë se ndërprerja e planifikuar nuk është gjë e mirë. Qoftë fjala për ndërprerje të planifikuar qoftë të paplanifikuar, kjo flet për “gjendjen e mendjes” së duhanxhiut dhe të vetëdijes së tij se duhani e dëmton shëndetin. E, kjo është e rëndësishme për shëndetin. Nuk është e rëndësishme si, por është e rëndësishme vetëm të ndërpritet duhani!
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi