Kënaqesia juaj në portalin tonë!
Pemët në formë arrash kundër diabetit  User-comments-icon
Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Pemët në formë arrash kundër diabetit

Shko poshtë

Pemët në formë arrash kundër diabetit  Empty Pemët në formë arrash kundër diabetit

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Dec 17, 2011 1:26 pm

Pemët në formë arrash kundër diabetit ]

Grimcimi i çdoditshëm i arrave, lajthive ose bajameve, mund të ndihmojnë në kontrollimin e diabetit të tipit 2, si dhe në parandalimin e komplikimeve të sëmundjes, rekomandojnë nga Universiteti në Toronto.

Kënaqësia me 60 gramë të frutave arrore në ditë, do të ndihmojë në kontrollimin e nivelit të glukozës dhe të lipideve në gjak dhe pa frikë nga shtimi i peshës, kanë theksuar shkencëtarët në studimin e botuar në revistën profesionale Diabetes Care.
Juѕт٠
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi